Image

Szkoła Szermierki

Małopolska Zgraja Sarmacka
Szermierze z Pasją

W naszej Szkole Szermierki Małopolskiej Zgrai Sarmackiej (SSMZS) uczymy posługiwania się bronią białą. Tu zdobędziesz wykształcenie na podstawie dostępnych źródeł historycznych i doświadczeń sportowych naszej wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Opowiemy Ci o historii broni białej, damy możliwość spróbowania swoich sił w zawodach, w turniejach i na scenie, na pokazach plenerowych dla publiczności oraz w filmie. Sam wybierzesz najbardziej wygodną dla Ciebie broń, w której będziesz zdobywać kolejne stopnie w rozbudowanym programie nauczania. Programie przystosowanym specjalnie dla Ciebie i Twoich indywidualnych możliwości fizycznych. Chcesz walczyć mieczem, rapierem, a może szablą? Nauczymy Cię skutecznie rozbrajać, zwodzić i trafiać obejściem oraz unikać trafień przeciwnika. Nasze treningi mają formę rekreacyjną dostępną dla młodzieży i dorosłych niezależnie od wieku, płci i predyspozycji fizycznych. Tu nie musisz nikomu nic udowadniać. Tu jesteś dla swojej przyjemności i dobrego samopoczucia. Możesz przyjść z koleżanką, kolegą, żoną, mężem, możesz przyjść z dzieckiem lub rodzicami. Ilość treningów w miesiącu dostosujesz do swoich potrzeb i kierunku w jakim chcesz się rozwijać jako zawodnik, aktor lub rekonstruktor historyczny, miecznik, rapierzysta lub szablista. Spróbuj, nie zwlekaj. Pokochasz to tak jak my.
W poniedziałki w godz 18.30 - 20.00 prowadzone są treningi dla początkujących bez ograniczenia wiekowego. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 61 przy ulicy Wacława Popławskiego 17 w Krakowie. Grupa początkująca ćwiczy bronią piankową Go-now, bronią syntetyczną lub palcatami - kijami ze skórzaną osłoną dłoni. Jako zabezpieczenia używamy sportowych masek szermierczych. Sprzęt dla grupy podstawowej zabezpiecza szkoła.

COVID - Obowiązują zasady specjalne - kontakt z trenerem 608 536 205
Image
Image
W poniedziałki w godz. 20.30 - 21.30 w Szkole Podstawowej nr 61 przy ulicy Wacława Popławskiego 17 w Krakowie odbywają się treningi grupy zaawansowanej. Treningi odbywają się przy użyciu broni stalowej, wiernej kształtem, rozmiarami i wagą broni historycznej, ale z bezpiecznymi krawędziami i zabezpieczonym sztychem.

COVID - Obowiązują zasady specjalne - kontakt z trenerem 608 536 205
W środy w godz. 17.30 - 18.30 w Krakowie przy ul. Wyspiańskiego 4 (Kościół Chrześcijan Baptystów w Krakowie) odbywają się zajęcia dla początkujących. Nawet najmłodszym szermierzom nie można odmówić woli walki i zapału.

COVID - Obowiązują zasady specjalne - Ilość osób na treningu ograniczona do 12. Konieczna wcześniejsza rezerwacja u trenera - kontakt z trenerem 608 536 205
Image
Image
W środy w godz. 18.30 - 19.30 w Krakowie przy ul. Wyspiańskiego 4 (Kościół Chrześcijan Baptystów w Krakowie) odbywają się zajęcia dla starszej grupy początkującej.

COVID - Obowiązują zasady specjalne - Ilość osób na treningu ograniczona do 12. Konieczna wcześniejsza rezerwacja u trenera - kontakt z trenerem 608 536 205
W środy w godz. 19.30 - 20.30 w Krakowie przy ul. Wyspiańskiego 4 (Kościół Chrześcijan Baptystów w Krakowie) odbywają się zajęcia dla grupy zaawansowanej.

COVID - Obowiązują zasady specjalne - Ilość osób na treningu ograniczona do 12. Konieczna wcześniejsza rezerwacja u trenera - kontakt z trenerem 608 536 205
Image
Image
W czwartki w godz. 18.30 - 19.30 w Szkole Podstawowej nr 149 przy ul. Bujaka 15 w Krakowie odbywają się treningi grupy średniozaawansowanej. Używana broń i zabezpieczenia są zależne od tematu treningu.
Wymagania od kursantów

W przypadku osob niepełnoletnich – zgoda rodziców

Zaświadczenie od lekarza sportowego o braku przeciwskazań do uprawiania szermierki lub oświadczenie kursanta lub jego opiekuna ustawowego co do stanu zdrowia i braku przeciwskazań do uczestnictwa w zajęciach.

Akceptacja i podpisanie regulaminu

Na każdy trening należy przynieść:

- rękawiczki (ochrona dłoni – szermiercze lub skórzane)
- obuwie na białej podeszwie
- strój sportowy – dres
- napoje niegazowane

Lekcje indywidualne

Zapraszamy również do skorzystania z lekcji indywidualnych jako trening uzupełniający przed zawodami lub aby doszlifować konkretne techniki. Okazja aby cała uwaga trenera była skupiona tylko na Tobie i Twoich postępach.
Cennik

Wpisowe 100 zł (opłata jednorazowa przy rozpoczęciu każdego ze stopni kursu (IV etap 1, IV etap 2, IV etap 3,III,II etap 1,II etap 2,I).
Miesięczne opłaty za treningi:
160 zł za miesiąc przy jednym treningu w tygodniu
Wyżej wymieniona kwota winna być regulowana z góry na pierwszym treningu w danym miesiącu.
Istnieje możliwość wykupienia bonów:
300 zł na 8 zajęć
350 zł na 10 zajęć
Kurs każdego stopnia (IV,III,II,I) kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Zgrupowanie – po każdym egzaminie ustala się termin Zgrupowania szermierczego (sobota, niedziela). Dwudniowy wyjazd poza Kraków z doskonaleniem poznanych technik szermierczych i innymi licznymi atrakcjami.

Trener szermierki

Leszek Galica – tel. 608-536-205
legal76@o2.pl
nr konta bankowego 79 1140 2017 0000 4502 0744 7032