Image

Szkoła Szermierki

Małopolska Zgraja Sarmacka
Szermierze z Pasją

W naszej Szkole Szermierki Małopolskiej Zgrai Sarmackiej (SSMZS) uczymy posługiwania się bronią białą. Tu zdobędziesz wykształcenie na podstawie dostępnych źródeł historycznych i doświadczeń sportowych naszej wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Opowiemy Ci o historii broni białej, damy możliwość spróbowania swoich sił w zawodach, w turniejach i na scenie, na pokazach plenerowych dla publiczności oraz w filmie. Sam wybierzesz najbardziej wygodną dla Ciebie broń, w której będziesz zdobywać kolejne stopnie w rozbudowanym programie nauczania. Programie przystosowanym specjalnie dla Ciebie i Twoich indywidualnych możliwości fizycznych. Chcesz walczyć mieczem, rapierem, a może szablą? Nauczymy Cię skutecznie rozbrajać, zwodzić i trafiać obejściem oraz unikać trafień przeciwnika. Nasze treningi mają formę rekreacyjną dostępną dla młodzieży i dorosłych niezależnie od wieku, płci i predyspozycji fizycznych. Tu nie musisz nikomu nic udowadniać. Tu jesteś dla swojej przyjemności i dobrego samopoczucia. Możesz przyjść z koleżanką, kolegą, żoną, mężem, możesz przyjść z dzieckiem lub rodzicami. Ilość treningów w miesiącu dostosujesz do swoich potrzeb i kierunku w jakim chcesz się rozwijać jako zawodnik, aktor lub rekonstruktor historyczny, miecznik, rapierzysta lub szablista. Spróbuj, nie zwlekaj. Pokochasz to tak jak my.
W poniedziałki w godz 18.50 - 19.50 prowadzone są treningi dla początkujących dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 61 przy ulicy Wacława Popławskiego 17 w Krakowie. Grupa początkująca ćwiczy bronią piankową Go-now, bronią syntetyczną lub palcatami - kijami ze skórzaną osłoną dłoni. Jako zabezpieczenia używamy sportowych masek szermierczych. Sprzęt dla grupy podstawowej zabezpiecza szkoła.

Image
Image
We wtorki w godz. od 17.30 przy Centrum Papieskim na "kładcę" odbywają się treningi indywidualne. Szczegóły u trenera.
W czwartki w godz. 18.30 - 19.30 w Szkole Podstawowej nr 149 przy ul. Bujaka 15 w Krakowie odbywają się treningi grupy średniozaawansowanej. Używana broń i zabezpieczenia są zależne od tematu treningu.
Image
Wymagania od kursantów

W przypadku osob niepełnoletnich – zgoda rodziców

Zaświadczenie od lekarza sportowego o braku przeciwskazań do uprawiania szermierki lub oświadczenie kursanta lub jego opiekuna ustawowego co do stanu zdrowia i braku przeciwskazań do uczestnictwa w zajęciach.

Akceptacja i podpisanie regulaminu

Na każdy trening należy przynieść:

- rękawiczki (ochrona dłoni – szermiercze lub skórzane)
- obuwie na białej podeszwie
- strój sportowy – dres
- napoje niegazowane

Lekcje indywidualne

Zapraszamy również do skorzystania z lekcji indywidualnych jako trening uzupełniający przed zawodami lub aby doszlifować konkretne techniki. Okazja aby cała uwaga trenera była skupiona tylko na Tobie i Twoich postępach.
Cennik

Wpisowe 100 zł - opłata jednorazowa przy rozpoczęciu każdego ze stopni kursu (IV etap 1, IV etap 2, IV etap 3,III,II etap 1,II etap 2,I).
Miesięczne opłaty za treningi:
170 zł za miesiąc przy jednym treningu w tygodniu
Wyżej wymieniona kwota winna być regulowana z góry na pierwszym treningu w danym miesiącu.
Istnieje możliwość wykupienia bonów:
350 zł na 6 zajęć (6x 1h)
450 zł na 10 zajęć (10x 1h)
Kurs każdego stopnia (IV,III,II,I) kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Pojedyncza lekcja w grupie - 60 zł/h

Zgrupowanie – po każdym egzaminie ustala się termin Zgrupowania szermierczego (sobota, niedziela). Dwudniowy wyjazd poza Kraków z doskonaleniem poznanych technik szermierczych i innymi licznymi atrakcjami.

Trener szermierki

Leszek Galica – tel. 608-536-205
legal76@o2.pl
nr konta bankowego 79 1140 2017 0000 4502 0744 7032